آشنایی با اصول طراحی ویلا

آشنایی با اصول طراحی ویلا

شاید شما هم دوست داشته باشید یک ویلا در خارج از شهر و یا قسمت شمالی کشور داشته باشید اما آنچنان که باید و شاید با معیارها و اصول طراحی ویلا آشنایی نداشته باشید ، تنها کافیست با خواندن ادامه ی این مقاله به طور کامل با اصول طراحی ویلا به خوبی آشنا شوید .

همانطور که می دانید اولین چیزی که در یک ویلا می تواند برای همه زیبا و جذاب به نظر برسد نمای بیرونی و البته محوطه ی آن می باشد از این رو ، این دو دارای اهمیت بسیاری هستند . از این رو طراحی نمای ویلا و محوطه سازی آن به عنوان اولین معیاری که توسط افراد دیده می شود و تاثیر بسزایی در ذهن کاربر ایجاد می کند باید براساس اصول طراحی شود که به اصول کلی طراحی ویلا در ادامه ی مقاله اشاره خواهیم کرد .

طراحی نمای ویلا باید به گونه ای باشد که علاوه بر اینکه از محیط داخلی ویلا محافظت می کند به خوبی بتواند ارتباط فضای خارجی ویلا را با فضای داخلی ویلا برقرار کند . جالب است بدانید که هر ویلایی جزئی از فضای شهر محسوب می شود که درصورت زیبا نبودن بر فضاهای عمومی شهر نیز تاثیر گذار خواهد بود .

زمانی طراحی ویلا خیلی حرفه ای و زیبا خواهد بود که تمامی دیتیل های اجرای در آن با تمامی جزئیات به خوبی رعایت شود اما قبل از اینکه بخواهیم دیتیل ها را با جزئیات هر چه بیشتر و هر چه تمام تر در نمای ساختمان ویلایی و البته محوطه ی آن پیاده سازی کنیم بیشتر از همه باید به مواد و مصالحی که قصد داریم از آن ها استفاده کنیم بپردازیم . چرا که شرط طراحی و ساختن ویلایی با نمای بسیار زیبا این است که بدانیم با توجه به شرایط آب و هوایی و جغرافیایی بهتر است از چه مصالحی استفاده کنیم . علاوه بر این باید بدانیم که بهتر است چه مواد و مصالحی را در کنار یکدیگر قرار دهیم تا بتوانیم یک نمای چشم نواز و زیبا را که به یاد ماندنی باشد اجرایی کنیم چرا که مواد و مصالحی که قرار است در ساخت نمای ویلا و محوطه سازی آن از آن ها استفاده کنیم باید با یکدیگر هماهنگی های لازم را داشته باشند و با یکدیگر متناسب باشند . توجه داشته باشید که از مهم ترین معیارها در طراحی نمای ویلا می توان به تنوع رنگ و تنوع بافت اشاره کرد .

توجه داشته باشید که قبل از تصمیم گیری برای طراحی نمای ویلا بهتر است بافت آن منطقه را به خوبی بشناسید تا بتوانید نمای خارجی ویلای خود را متفاوت از سایر ویلاهای موجود در آن منطقه طراحی کنید .

مهم ترین اصل در طراحی نمای ویلا

مهم ترین اصل در طراحی نمای ویلا سادگی اما در عین حال شیک بودن آن می باشد از این رو در طراحی نمای ویلاهای بلند ایجاد تنوع چه در رنگ و چه در بافت اگر بیش از حد معمول باشد از سادگی و شیک بودن نمای ویلا می کاهد . از این رو پیشنهاد می کنیم برای ویلا های بلند تنها از یک رنگ استفاده شود چرا که تک رنگ بودن این نوع ویلاها تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت .

یکی دیگر از موارد و ویژگی هایی که به اندازه ی طراحی نمای ویلا حائز اهمیت می باشد ، نورپردازی نمای ویلا می باشد . چرا که رعایت اصول نورپردازی نمای ویلا باعث می شود زیبایی و چشم نواز بودن ویلا در شب خیلی بیشتر از روز باشد . البته این مسئله به این معنا نیست که نورپردازی های نمای بیرونی ویلا باید بیشتر باشد بلکه به این معناست که نورپردازی ها باید به گونه ای صورت بگیرد که خیلی هم خیره کننده نباشد به گونه ای که در ابتدا خود نمای ویلا به چشم بیاید و بعد از آن نورپردازی های آن به چشم بیاید و نه برعکس .

با رعایت یکسری از موارد و نکات می توانید کاری کنید که طراحی نمای ویلای شما پویا باشد که این موارد و نکات شامل : عوض کردن ابعاد بازشوهای نما مانند پنجره ها، تلفیق مصالح مختلف، ترکیب المان های افقی و عمودی در نما برای تاکید بیشتر می باشد .

طراحی داخلی ویلا

پس از طراحی نمای ویلا به سراغ طراحی داخلی ویلا می رویم ، یکی از راه هایی که با استفاده از آن می توانید طراحی داخلی بی نظیری داشته باشید این است که بین لوازم قدمی و لوازم جدید خود تعادل برقرار کنید برای مثال اگر طراحی داخلی ویلا شما به سبک کاملا مدرن می باشد می توانید با قرار دادن یک ساعت قدیمی در آن کاری کنید که طراحی داخلی ویلای شما به چشم بیاید . اما در صورتی که طراحی داخلی ویلای شما به شکل قدیمی و یا سنتی باشد می توانید از لوازم عتیقه ، میزهای عسلی و یا حتی کلکسیون دوربین و یا ظرف های خود را با لوازم مدرن خود ترکیب کنید .

 

سازه های lsf | آشنایی با اصول طراحی ویلا,سازه ال اس اف lsf چیست,قیمت ساختمان پیش ساخته lsf,سازه های سبک

درباره ما:

Top