آشنایی با انواع سبک ویلا ( بخش اول )

آشنایی با انواع سبک ویلا ( بخش اول )

زمانی که صحبت از ساخت و خرید ویلا می شود اولین چیزی که به فکر هر کسی می رسد ، سبک ویلا می باشد . ویلا دارای سبک های گوناگونی می باشد که شخص خریدار می تواند با توجه به سلیقه ی خود ویلای مورد نظر خود را در سبکی که دوست دارد خریداری کند و یا شخصی که قصد دارد ویلایی را بسازد می تواند سبک مورد علاقه ی خود را برای ساخت ویلا انتخاب کند . توجه داشته باشید که انتخاب سبک ویلا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که با توجه به سبک ویلا ، طراحی خارجی و داخلی ویلا شکل می گیرد و با این وجود می تواند تاثیرات مثبت و منفی را در روحیه ی افرادی که در آن زندگی می کنند بگذارد . از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با انواع سبک های ویلا آشنا کنیم تا هنگام خرید و حتی هنگام ساخت ویلا سبک آن را با طراحی خارجی و داخلی آن مقایسه کنید و بتوانید درست ترین تصمیم را بگیرید .

همانطور که اشاره کردیم ویلا دارای سبک های گوناگونی می باشد که انتخاب هر نوع از سبک های آن براساس سلیقه ی افراد می باشد . طراحی داخلی و خارجی ویلا براساس سبک ویلا صورت می گیرد . شاید فکر کنید این مسئله که طراحی داخلی و خارجی ویلا در گرو انتخاب سبک ویلا می باشد می تواند انتخاب های شما را در زمینه ی انتخاب سبک ویلا و همچنین طراحی داخلی و خارجی آن محدود کند اما باید بگوییم که اینچنین نمی باشد .

آیا به طور دقیق با مفهوم سبک ویلا آشنایی دارید ؟ شاید برداشت شما از سبک ویلا کیفیت ساخت و یا مصالحی باشد که در ساخت ویلا از آن ها استفاده می شود . در صورتی که اینچنین نیست . مفهوم سبک ویلا را با یک مثال برای شما توضیح می دهیم ، برای مثال یکسری از افراد دوست دارند ویلای آن براساس جدیدترین و مدرن ترین معماری های روز دنیا طراحی و ساخته شود و این بدین معنا می باشد که آن ها سبک مدرن را برای ویلای خود انتخاب کرده اند در صورتی که برخی از افراد هم دوست دارند در ساخت ویلای آن ها از معماری سنتی استفاده شود و این بدین معنی می باشد که آن ها سبک سنتی را برای ویلای خود انتخاب کرده اند بنابراین مفهوم سبک ویلا اینچنین می باشد و بیشتر به معماری ویلا اشاره دارد نه میزان کیفیت و مواد و مصالحی که در ساخت آن مورد استفاده قرار می گیرد .

انواع سبک های ویلا شامل : سبک مدیترانه ای ، سبک سنتی ، سبک ییلاقی ، سبک شهری ، سبک فوق العاده مدرن ، سبک لاکچری و سبک ترکیه ای می باشد که در ادامه به توضیح هر یک از این سبک ها خواهیم پرداخت .

سبک مدیترانه ای

می توان با توجه به نام این نوع از سبک ویلا حدس زد که دقیقا به چه ویلاهایی ، ویلاهای سبک مدیترانه ای گفته می شود . چرا که نام این نوع سبک از ویلاها ، سبک مدیترانه ای ، نام یک دریا می باشد . از این رو می توان فهمید که به ویلاهایی که نمای رو به دریا دارند ویلاهایی با سبک مدیترانه ای گفته می شود . درواقع این نوع از ویلاها کلاسیک و رویایی می باشند و طراحی نمای آن ها خیلی ساده و به رنگ یکدست سفید است . علاوه بر این شکل این نوع سبک از ویلا بیضی می باشد که در پوشش سقف آن ها نیز از سقف های شیب دار مدل چوبی استفاده می کنند . اطراف این نوع از ویلاها انواع گل ها را می کارند و بیشتر به محوطه ی اطراف این نوع از ویلا ها سبک ییلاقی می دهند . ویژگی جالبی که ویلاهایی با سبک مدرن دارند این است که دست شما را در انتخاب طراحی داخلی باز می گذارند و شما از این نظر هیچ محدودیتی ندارید و به راحتی می تواند انتخاب کنید که دوست دارید از طراحی مدرن در داخل ویلای خود استفاده کنید و یا از طراحی سنتی ؟ . بهتر است بدانید که این نوع سبک از ویلا بیشتر برای افرادی مناسب است که از دنیای زرق و برق به دور هستند و بیشتر طرفدار سادگی و در عین حال شیک بودن هستند . در صورتی که این نوع سبک از ویلا را انتخاب کنی به گونه ای که هنگام خرید ویلا به دنبال چنین سبکی باشید و یا بخواهید ویلای خود را در چنین سبکی طراحی کنید و بسازید باید به شمال کشور که دارای دریا می باشد بروید و در آن جا به دنبال خرید و ساخت این نوع سبک از ویلا باشید چرا که ویوی ویلا های سبک مدیترانه ای حتما باید به سمت دریا باشد به گونه ای که وقتی درب پنجره ی اتاقتان را باز می کنید و یا در اتاق نشیمن و یا اتاق پذیرایی قدم می زنید بتوانید به راحتی دریا را ببینید . در طراحی خارجی این نوع سبک از ویلا ها نیز می توانید از یک استخر بزرگ استفاده کنید تا در بتوانید در روزهای تعطیل اوقات فراغت خود را با شنا کردن در استخر موجود در محوطه ی ویلای خود بگذرانید .

 

سازه های lsf | ساخت ویلا, ویلا سازه lst, سوله, ساخت سوله, پوشش سقف, ویلای پیچ و مهره ای, اسکلت پیچ و مهره ای, ویلا سازه ال اس اف ۴ طبقه ای, ویلاسازی, ساختمان ضد زلزله, ویلای ضد زلزله, ساخت کارخانجات

درباره ما:

Top