آشنایی با انواع سبک ویلا ( بخش دوم )

آشنایی با انواع سبک ویلا ( بخش دوم )

در بخش اول از این مقاله شما را به طور کلی با مفهوم سبک ویلا و همچنین اولین نوع از سبک ویلا یعنی سبک مدیترانه ای به صورت جزئی آشنا کردیم . در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را با چندین سبک دیگر از ویلا آشنا کنیم .

ویلا سبک سنتی

برخی از افراد توجهی به مد روز ندارند و هنوز هم عاشق سبک سنتی هستند . ویلاهایی که دارای سبک سنتی می باشند طراحی خارجی و داخلی خارق العاده و منحصر به فردی دارند به گونه ای که در طراحی خارجی آن ها از گچبری و نمای آجری استفاده می شود البته در برخی از ویلاهایی با سبک سنتی از سنگ مرمر هم برای نمای ویلا استفاده می کنند و علاوه بر این در طراحی داخلی آن ها نیز حتما یک شومینه برای گرم کردن ویلا در فصل زمستان قرار داده می شود . جالب است بدانید که حتی اگر از شومینه برای گرم کردن ویلا استفاده نکنند یک شومینه را برای حالت نمایشی و حفظ حالت سنتی ویلا در اتاق پذیرایی آن قرار می دهند . توجه داشته باشید که باید ویوی ویلاهایی با سبک سنتی ، جنگل و طبیعت باشد .

ویلا سبک ییلاقی

یکی دیگر از سبک های ویلا که دست شما را در طراحی باز می گذارد و هیچ محدودیتی را از نظر طراحی داخلی و خارجی برای شما ایجاد نمی کند ، ویلای سبک ییلاقی می باشد . چرا که شما با انتخاب سبک ییلاقی می توانید در طراحی داخلی و خارجی ، سبک های مدیترانه ای و سنتی را نیز با یکدیگر ترکیب کنید . سبک ییلاقی به گونه ای می باشد که در آن از تعداد زیادی پله استفاده نمی شود از این رو اگر جزء افرادی هستید که به پله علاقه ای ندارید انتخاب سبک ییلاقی برای شما بهترین گزینه می باشد . ویلاهایی با سبک ییلاقی به گونه ای طراحی می شوند که ویوی آن ها رو به جنگل و طبیعت باشد علاوه بر این دارای یک ویژگی جالب و خارق العاده می باشند آن هم این است که این نوع از ویلاها دارای سقف تخت تری نسبت به سایر سبک های ویلا می باشند . بدین معنا که شیب سقف این ویلاها کمتر می باشد و از آن جایی که در این نوع سبک ویلاها از پله استفاده نمی شود می توان با قرار دادن نردبان در داخل ویلا به تراس هایی که در بالای این نوع از ویلا ها طراحی و ساخته می شود رفت و لذت برد . همانطور که اشاره کردیم این نوع از ویلاها دارای تراس هستند که چنین ویژگی در سایر سبک های ویلا خیلی کمتر دیده می شود .

اشخاصی که به دنبال یک زندگی در جایی آرام و به دور از شلوغی ها می باشند بهترین گزینه برای آن ها ویلاهایی با سبک ییلاقی می باشد چرا که این نوع از ویلاها در میان یک باغ و در مناطقی آرام به دور از شلوغی های شهر طراحی و ساخته می شوند .

اکثر افرادی که دارای ویلا هستند همیشه برای تمیز کردن آن به خدمتکار نیاز پیدا می کنند چرا که به دلیل پیچیدگی زیاد در طراحی و ساخت خودشان به تنهایی نمی توانند ویلای خود را تمیز کنند اما ویلا هایی که دارای سبک ییلاقی می باشند به این دلیل که در طراحی و ساخت آن ها پیچیدگی زیادی نمی باشد این امکان را برای صاحب ویلا فراهم می کنند تا به راحتی بتواند ویلای خود را بدون هیچ دردسر و زحمتی تمیز کند . سبک قدیمی ویلاهای ییلاقی تنها دارای یک اتاق بود اما امروزه در طراحی و ساخت ویلاهای سبک ییلاقی چندین اتاق را در آن ها طراحی می کنند و می سازند .

درنتیجه اگر جزء افرادی هستید که عاشق آرامش و زندگی در دل طبیعت هستید و زرق و برق برایتان اهمیتی ندارد به شما پیشنهاد می کنیم از میان سبک های مختلفی که برای طراحی ویلا وجود دارد از سبک ییلاقی استفاده کنید .

ویلا سبک شهری

دلیل اینکه این نوع از ویلاها را ویلاهای سبک شهری نامیده اند این است که این نوع از ویلاها از اطراف آزاد نیستند به گونه ای که به ویلاهای دیگر پیوند خورده اند و دیوار آن ها با دیوار ویلای بغلی آن ها مشترک می باشد . ویلا های سبک شهری مانند ویلاهای سبک ییلاقی نیستند که در محیطی بدون هیچ شلوغی و خیلی آرام طراحی و ساخته شوند و بیشتر در مناطق شهرکی در کنار یکدیگر طراحی و ساخته می شوند . دلیل اینکه ویلاهای سبک شهری را در کنار یکدیگر در یک منطقه ی شهرکی می سازند این است که از زمینی که در اختیار دارند استفاده ی بهینه بکنند . این نوع از ویلا ها دارای تراس نمی باشند و شاید تنها دارای یک بالکن کوچک باشند . اما دارای چندین اتاق می باشند . توجه داشته باشید که اگر این نوع از ویلاها به صورت طبقاتی ساخته شوند این امکان وجود دارد که بتوان از داخل آن ها ویوی خوبی به دریا و طبیعت داشت . ویلاهایی با سبک شهری دارای هزینه ی کمتری نسبت به سایر سبک های ویلا می باشند به این علت که به صورت مستقل در محوطه ی بزرگی ساخته نمی شوند و در کنار ویلاهای دیگر قرار دارند .

سازه های lsf | ویلا سبک سنتی,ویلا سبک ییلاقی,ویلا سبک شهری,انواع ویلا,ویلا مدیترانه ای

درباره ما:

Top