آشنایی با بهترین روش برای ساخت ویلا ( بخش اول )

آشنایی با بهترین روش برای ساخت ویلا ( بخش اول )

می توان گفت که ویلا در دو سبک کلاسیک و مدرن طراحی و ساخته می شود که هر یک از این نوع سبک ها دارای ویژگی هایی هستند که نسبت به سبک دیگر متمایز می باشند . از این رو نوع سبک طراحی هر ویلا باید با محیط اطراف آن نیز دارای تناسب باشد که در ایام تعطیلات به راحتی بتوانید اوقات فراغت خود را در آن بگذرانید . اما آیا با مراحل ساخت ویلا و اینکه کدام روش می تواند بهترین روش برای ساخت ویلا باشد آشنایی دارید ؟ در ادامه ی این مقاله به بررسی مراحل ساخت ویلا و معرفی بهترین روش برای ساخت ویلا خواهیم پرداخت .

قبل از اینکه به بررسی مراحل ساخت ویلا و بهترین روش برای ساخت ویلا بپردازیم لازم است شما را با محوطه سازی ویلا آشنا کنیم ، مکمل معماری و طراحی نمای خارجی ویلا و داخلی ویلا می تواند ایده هایی باشد که طراح و مهندس هنگام نقشه کشی ویلا به شما می دهد . علاوه بر این استفاده از مواردی در محوطه ی ویلا برای محوطه سازی آن به عنوان اولین عامل چشم نواز مانند : گیاهان متعارف در حیاط، اضافه کردن رنگ ها، بافت و حتی عطر گل می تواند توجه بسیاری را به خود جلب کند . از آن جایی که محوطه ی ویلا بیشترین فضا را به خود اختصاص می دهد باید خیلی اصولی طراحی گردد به گونه ای که تمامی المان های استفاده شده در آن با یکدیگر متناسب باشند .

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ویلاها از نظر نوع سبکی که می توانند داشته باشند از دو حالت خارج نیستند به این معنی که یا سبک آن ها کلاسیک می باشد و یا سبک آن ها مدرن می باشد ، هر کدام از این سبک ها دارای ویژگی هایی هستند که همین ویژگی ها باعث می شود از سبک دیگری متمایز باشند . عاملی که موجب می شود هر یک از سبک های ویلا خیلی خاص و چشم نواز جلوه کنند هماهنگی بین محوطه ی باغ با نمای ویلا می باشد .

پس از اشاره به محوطه ی ویلا به مراحل ساخت ویلا و بهترین روش برای ساخت آن می پردازیم ، اولین مرحله ای که قبل از ساخت ویلا باید به آن اشاره کنیم و شما نیز باید با دقت تمام به بررسی آن بپردازید بررسی تراکمی است که شهرداری برای نقاط و مکان های شهری و روستایی و حومه ی شهر تعیین کرده است لازم است بدانید که تراکمی که شهرداری برای شهر مد نظر قرار داده است 50 درصد می باشد و همچنین تراکمی که برای حومه ی شهر مد نظر قرار داده است 30 درصد می باشد . شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که منظور از میزان تراکمی که شهرداری برای هر منطقه ، شهر و روستایی مشخص کرده است چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که منظور از درنظر گرفتن تراکم 50 درصدی برای شهر توسط شهرداری این است که حق ساخت و تراکم در شهر 50 درصد متراژ زمینی است که قرار است ویلا و یا سازه ای در آن احداث گردد و یا درنظر گرفتن تراکم 30 درصدی برای حومه ی شهر توسط شهرداری این است که حق ساخت و تراکم در شهر 30 درصد متراژ زمینی است که قرار است ویلا و یا سازه ای در آن احداث گردد . با یک مثال این مسئله را بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد ، مثلا شما یک زمین با متراژ 400 متر مربع خریداری کرده اید و قرار است در آن ویلایی بسازید اما قبل از ساخت ویلا در حال بررسی کردن تراکمی هستید که شهرداری تعیین کرده است فرض کنید زمین شما در حومه ی شهر قرار دارد از این رو شما تنها می توانید 30 درصد از متراژ زمین خود که 400 متر مربع بود را یعنی 120 متر مربع از آن را به ساخت ویلا اختصاص دهید و متراژی که باقی می ماند یعنی 280 متر مربع را باید به فضای سبز ، حیاط و محوطه سازی برای ویلا اختصاص دهید .

پس از بررسی میزان تراکمی که شهرداری برای هر ناحیه تعیین کرده است و پس از اینکه متوجه شدید از میزان متراژی که زمین شما دارد چه میزان را می توانید به ساخت ویلا اختصاص دهید نوبت به نقشه برداری از زمین می رسد لازم است بدانید که نقشه برداری از زمینی که قرار است در آن ویلا ساخته شود به دلایل متعددی شامل : موقعیت اقلیمی ، تشخیص شمال و جنوب و طول و عرض زمین از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار می باشد از این رو می توان گفت که نقشه ی ویلا به موقعیت اقلیم ، تشخیص ابعاد و همچنین موقعیت زمین بستگی دارد . بنابراین توجه داشته باشید که پس از بررسی تراکمی که توسط شهرداری در نظر گرفته شده است مهم ترین مرحله در ساخت ویلا نقشه برداری از زمین می باشد .

 

سازه های lsf | ویلا کلاسیک,ویلا سنتی,ویلاهای قدیمی,ویلاهای هوشمند,ویلاهای لوکس ایران,ویلاسازی در ایران,مقالات ویلا

درباره ما:

Top