آشنایی با بهترین روش برای ساخت ویلا ( بخش دوم )

آشنایی با بهترین روش برای ساخت ویلا ( بخش دوم )

در اولین بخش از این مقاله پس از اشاره به نکات و ویژگی های محوطه سازی ویلا به مراحل ساخت ویلا پرداختیم که در نهایت به بهترین روش برای ساخت ویلا برسیم و تنها دو مرحله ی ابتدایی ساخت ویلا یعنی بررسی تراکم های درنظر گرفته شده برای شهر ، روستا و حومه ی شهر توسط شهرداری و همچنین نقشه برداری از زمینی که قرار است ویلای مورد نظر در آن ساخته شود را مورد بررسی قرار دادیم ، در ادامه ی این مقاله به بررسی ادامه ی مراحل ساخت ویلا و البته بررسی بهترین روش برای ساخت ویلا خواهیم پرداخت .

سومین مرحله از ساخت ویلا ، مرحله ی طراحی نقشه ویلا می باشد . مرحله ی طراحی نقشه با نظر دادن صاحب ویلا ، راهنمایی ها و مشاوره های مهندس ناظر اجرایی می شود . براساس تحقیقات و بررسی هایی که صورت گرفته است اکثر اشخاصی که دارای ویلا می باشند و یا کسانی که در فکر طراحی و ساختن ویلا هستند تمایل دارند که ویلای آن ها دارای 3 خواب باشد و البته دوبلکس نیز باشد از این رو ما به شما توصیه می کنیم که در مرحله ی طراحی نقشه ، نقشه ای طراحی کنید که ویلای شما دوبلکس و دارای 3 اتاق خواب باشد به گونه ای که یکی از 3 اتاق خواب در طبقه ی اول قرار داشته باشد و 2 اتاق خواب دیگر در طبقه ی دوم قرار داشته باشند همچنین سرویس بهداشتی و حمام نیز در طبقه ی اول و درست در نقطه ای که زیاد در دید نباشد قرار داشته باشد به اضافه ی آشپزخانه و یک سالن بزرگ که باید در طبقه ی اول قرار داشته باشند البته توجه داشته باشید که سالن شما که در طبقه ی اول قرار خواهد گرفت بهتر است بدون ستون باشد که هرچه بیشتر زیبایی خود را جلوه دهد . در طبقه ی دوم نیز علاوه بر دو عدد اتاق خواب باید یک نشیمن دنج و کوچک به همراه یک تراس بزرگ وجود داشته باشد که ترجیحا ویوی تراس باید به سمت باغ و یا اگر در شمال کشور قصد دارید ویلا بسازید بهتر اسن ویوی ویلا به سمت دریا باشد .

پس از طی مراحل بررسی تراکم های تعیین شده توسط شهرداری ، نقشه برداری از زمین ، طراحی نقشه ویلا نوبت به انجام محاسبات نقشه می رسد . تمامی محاسبات نقشه شامل بررسی و برآورد هزینه ، محاسبات سازه ویلا ، محاسبات نوع اسکلت ( بتنی ، فلزی ) ، محاسبه ی تعدادو مقدار میل گردها و ... توسط مهندس صورت می گیرد و هزینه تمامی مواد و مصالح ارزیابی می شود سپس جمع بسته می شود و هزینه ی کلی برای ساخت ویلا تخمین زده می شود .

پس از طی این مراحل کم کم به عملی کردن نقشه ی طراحی ویلا نزدیک می شویم به گونه ای که در ابتدا رنگ ریزی و اجرای نقشه توسط عوامل و پرسنل صورت می گیرد و توسط مهندس ناظر بررسی و تایید می شود .

پس از اینکه مرحله ی رنگ ریزی به اتمام رسید نوبت به پی کنی براساس رنگ ریزی در مرحله ی قبل می باشد به گونه ای که کارگران ، پرسنل  و عوامل پیمانکار ویلا محل هایی که در مرحله ی قبل رنگ ریزی شده بودند را با توجه به محاسباتی که قبلا شده بود پی کنی می کنند تا اجرای فونداسیون ویلا توسط اسکلت کار صورت بگیرد .

همانطور که در مرحله ی قبل اشاره کردیم پی کنی بر روی خطوط رنگ ریزی صورت می گیرد تا فنداسیون ویلا در مرحله ی بعدی اجرا شود ، این مرحله دقیقا مرحله ی اجرای فنداسیون ویلا می باشد که توسط اسکلت کار و یا بهتر است بگوییم آرماتوربند اجرایی می گردد .

با اجرای فنداسیون ویلا نوبت به اجرای اسکلت ، ستون ها و سقف ها می رسد که این مرحله نیز توسط اسکلت کار یا آرماتوربند اجرا می شود و توسط مهندس ناظر با دقت مورد بررسی قرار می گیرد . البته تاکید بر نظارت مهندس ناظر در این مرحله به این دلیل است که هزینه ی تعمیر در مرحله ی نازک کاری و دیوار چینی توسط بنا به طرز چشم گیری کاهش پیدا کند .

در مرحله ی بعد بنا و کارگران به دیوار چینی مابین اسکلت و ستون های ویلا با استفاده از بلوک و آجر می پردازند . که به این مرحله ، مرحله ی سفت کاری نیز گفته می شود .

پس از مرحله ی سفت کاری نوبت به مرحله ی سربندی ویلا می رسد که سربندی ویلا با توجه به نوع شیب سقف ویلا توسط سربندی کار اجرا می گردد .

با اتمام مرحله ی سربندی ویلا نوبت به مرحله ی نازک کاری می رسد و مراحل بعدی نیز در لوله کشی ، عایق کاری ، سفید کاری دیوارها و کف سازی ویلا خلاصه می شوند .

و اما در نهایت پس از بررسی مراحل ساخت ویلا قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که بهترین روش برای ساخت ویلا چه روشی می باشد ؟ بهتر است به جای اینکه ویلای ساخته شده خریداری کنید یک زمین بخرید و به سلیقه ی خودتان در آن ویلا بسازید و قبل از اینکه اقدام به ساخت ویلا کنید بهترین روش این است که پاسخ سوالاتی مانند طرح ساخت و نمای کار و مکان در کدام شهر و یا در کدام منطقه قرار بگیرد و در ساخت از چه نوع مصالح ، درب ، کابینت ، نمای ساختمان ، طرح داخلی ، و رنگ بندی استفاده شود ، را به طور کلی پاسخ دهید و همه ی این مسائل را به گونه ای مشخص برای خودتان تعیین کنید.

سازه های lsf | بهترین روش برای ساخت ویلا,قیمت ساختمان پیش ساخته lsf,ساختمان ضد زلزله,طراحی ویلا,سازنده ویلا

درباره ما:

Top