آشنایی با مراحل ساخت ویلا

آشنایی با مراحل ساخت ویلا

قبل از اینکه نقشه ی ساخت ویلا را پیاده سازی کنید بهتر است تراکمی که شهرداری برای نقاط و مکان های شهری و روستایی و حتی بیرون از شهر و یا بهتر است بگوییم حومه ی شهر را در نظر گرفته است به طور کامل و با دقت بررسی کنید ، برای آشنایی با مراحل بعدی ساخت ویلا بهتر است ادامه ی این مقاله را دنبال کنید .

همانطور که اشاره کردیم در ابتدا باید تراکمی که شهرداری برای محل مورد نظر جهت ساخت ویلا در نظر گرفته است را بررسی کنید و پس از آن نوبت به نقشه برداری از زمینی می رسد که قرار است ویلا در آن ساخته شود . نقشه برداری زمین با توجه به عواملی مانند موقعیت اقلیم و تشخیص ابعاد و موقعیت زمین صورت می گیرد .

پس از نقشه برداری از زمین نوبت به کشیدن نقشه ی ویلا می رسد ، نقشه ی ویلا با توجه به نظر و سلیقه ی صاحب ویلا و البته راهنمایی کارفرما و نظارت و مشاوره ی مهندس ناظر صورت می گیرد . پس از کشیدن نقشه ی ویلا نوبت به محاسبات آن می رسد که این کار توسط مهندس ناظر صورت می گیرد به گونه ای که مهندس ناظر هزینه ی ویلا ، محاسبات سازه ویلا ، نوع اسکلت و ... را مورد بررسی و برآورد قرار می دهد .

مرحله ی بعدی توسط جوشکار اجرایی می شود به گونه ای که جوشکار با نظارت مهندس ناظر به سربندی ویلا و یا ساختمان می پردازد . البته توجه داشته باشید که سربندی ویلا و یا ساختمان باتوجه به نوع شیب سقف ویلا و همچنین جهت شیب سقف ویلا اجرایی می شود .

یکی از موثرترین روش هایی که می توان با استفاده از آن نمای ظاهری ویلا را آنچنان که باید و شاید زیبا و بی نظیر جلوه داد استفاده از سقف های شیب دار می باشد . پیشنهاد ما به شما این است که از سقف های شیب دار با شیب زیاد و یا اصطلاحا شیب تند برای پوشش سقف ویلای خود استفاده کنید چرا که ظاهر بسیار زیبایی به ویلای شما می دهد . پس از طراحی و اجرای سقف شیب دار نوبت به مرحله ی سفت کاری ویلا و آغاز مرحله ی نازک کاری ویلا می رسد .

سقف شیب دار دارای پوشش های متعددی می باشد که این پوشش ها شامل : سقف شیب دار شینگل ، سقف شیب دار دکرا ، سقف شیب دار آندوویلا ، سقف شیب دار تاپ تایل ، سقف شیب دار مترو تایل ، سقف شیب دار تایل سنگریزه ای ، سقف شیب دار آندولین ، سقف شیب دار سفالی ، سقف شیب دار با استفاده از ورق های شیروانی شامل : ورق گالوانیزه ، ورق آجدار ، ورق آلوزینک ، ورق آلومینیوم ، ورق طرح سفال ، ورق پالرمو ، ورق آردواز ، ورق طرح شادولاین ، ورق طرح ذوزنقه ای ، ورق طرح سینوسی یا کرکره ای ، ورق طرح لمبه یا دمپا می باشد .

سقف شیب دار شینگل ، یکی از رایج ترین پوشش های سقف شیب دار می باشد که از مزایای آن می توان به وزن سبک آن ، اجرای سریع ، نصب آسان ، مقاومت بسیار بالا در برابر باد ، طوفان های شدید و تغییرات جوی  ، تنوع رنگی بالا ، دوام بسیار بالا ، عایقی بسیار مناسب در برابر باران و برف ، کیفیت بالا و همچنین مقاومت بالا در برابر حریق اشاره کرد .

سقف شیب دار دکرا ، از چند لایه ی متعدد تشکیل شده است که این لایه ها شامل : لایه ی فولاد ، لایه ی آلوزینک ، لایه ی رزین اکریلیکی ، لایه ی ایجاد کننده ی چسبندگی سنگریزه ها بر روی آلوزینک ، لایه ی سنگریزه های طبیعی و لایه ی لعابی می باشند که هر کدام از این لایه های ویژگی ممنحصر به فردی دارند برای مثال لایه ی فولاد لایه ی اصلی استفاده شده در سقف شیب دار دکرا می باشد ، لایه ی آلوزینک ورقی آلیاژی است که وظیفه ی آن محافظت تایل در برابر باران های اسیدی می باشد ، لایه ی رزین اکریلیک از آلوزینک محافظت می کند ، لایه ی سنگریزه های طبیعی از سنگریزه های طبیعی تشکیل شده اند و درنهایت لایه ی لعابی که باعث شفافیت سقف شیب دار دکرا می شود .

سقف شیب دار آندوویلا ، دارای ویژگی منحصر به فردی می باشد که این ویژگی به وزن کم این نوع از پوشش های سقف شیب دار مرتبط می شود . از این رو می توان گفت که این نوع از پوشش های سقف شیب دار برای مناطق زلزله خیز مناسب می باشند . از ویژگی های بی نظیر این نوع از پوشش های سقف شیب دار می توان به عدم نفوذپذیری آن ها در برابر ، مقاومت در برابر شرایط جوی و پوسیدگی ، قدرت تحمل با تا وزن 350 کیلوگرم ،اشاره کرد .

 

سازه های lsf | آشنایی با مراحل ساخت ویلا,ساخت ویلا در شمال,ساخت ویلا شیک,ساخت ویلا چوبی

درباره ما:

Top