این اشتباهات را در طراحی آشپزخانه ی ویلا ی خود مرتکب نشوید ( بخش اول )

این اشتباهات را در طراحی آشپزخانه ی ویلا ی خود مرتکب نشوید ( بخش اول )

امروزه طراحی آشپزخانه نیز مانند طراحی سایر قسمت های ویلا  از اهمیت بالایی برخوردار می باشد چرا که در گذشته فضای آشپزخانه به علت استفاده از هیزم برای درست کردن غذا و دود ناشی از آن خارج فضای داخل خانه در گوشه ی حیاط و یا زیر پله قرار می گرفت اما امروزه به علت استفاده از اجاق گاز برای پختن غذا فضای آشپزخانه جزئی از فضای داخلی خانه می باشد و مانند گذشته فضای آشپزخانه خارج از فضای داخلی خانه در محیطی تنگ و تاریک و نمور نمی باشد . به همین دلیل است که طراحی آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

برخلاف گذشته که طراحی آشپزخانه دارای دیوارهای بازدارنده ای بود امروزه طراحی آشپزخانه به سبک مدرن می باشد به گونه ای که آشپزخانه بدون هیچ گونه دیوار بازدارنده ای به اتاق پذیرایی مشرف می باشد و یکی از اصلی ترین و مهم ترین قسمت های خانه به حساب می آید . درنتیجه طراحی دکوراسیون و چیدمان آن با توجه به اینکه طراحی آشپزخانه اهمیت بسزایی در زیبایی فضای داخلی ویلا دارد ، باید با دقت فراوان صورت بگیرد چرا که حتی یک اشتباه کوچک در طراحی دکوراسیون آشپزخانه و چیدمان آن چهره ی زیبای کل فضای داخلی خانه را بر هم می زند . از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با اشتباهات طراحی آشپزخانه و همچنین چیدمان وسایل آن آشنا کنیم تا شما در طراحی آشپزخانه ی ویلای خود دچار چنین اشتباهاتی نشوید.

رعایت نکردن تعادل بین دو عامل اصلی فضا و ترکیب در طراحی آشپزخانه و چیدمان وسایل در آن

دو عامل اصلی در چیدمان مناسب وسایل در آشپزخانه وجود دارد که این دو عامل شامل فضا و ترکیب می باشد . فضا و ترکیب همیشه با یکدیگر در تضاد قرار دارند به گونه ای که گاهی فضای یک آشپزخانه بی نظیر و عالی می باشد اما ترکیب چیدمان وسایل آن تعریفی ندارد و یا برعکس . مهم ترین کار و درست ترین کاری که باید در چیدمان وسایل در آشپزخانه ی خود رعایت کنید ایجاد تعادل میان فضا و ترکیب می باشد که کار سختی به نظر می آید چرا که اگر طراحی آشپزخانه ی شما مدرن باشد دارای دکوراسیون خاصی است که کمی فضای آشپزخانه را اشغال می کنند و شما با مشکل کمبود فضا رو به رو می شوید در حالی که ظرف ها و وسایل زیادی دارید که هنوز در آشپزخانه ی خود نچیده اید . به نظر شما مناسب ترین راهکار در چنین حالتی چیست ؟ چطور می توانید بین فضای آشپزخانه ی خود و ترکیب وسایل موجود در آن تعادل برقرار کنید تا در کنار فضایی که در اختیار دارید بتوانید وسایل خود را به زیباترین و مناسب ترین شکل در آشپزخانه ی خود قرار دهید ؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که امروزه طراحی آشپزخانه ها از این دو حالت خارج نیست . به گونه ای که معمار با توجه به سلیقه ی صاحب خانه یک فضای کاملا جاداری را طراحی می کند و می سازد و در حالت دوم معمار آشپزخانه ای کاملا مدرن را طراحی می کند که آنقدر زیبا و شیک است که شبیه به آشپزخانه نیست . طراحی آشپزخانه های مدرن دارای فضاهای تلف شده می باشد اما معمار می تواند آشپزخانه ای با سبک مدرن را به گونه ای طراحی کند که به هدر رفتن فضا را به حداقل برساند . بنابراین همه چیز به معمار و طراح آشپزخانه ی شما بستگی دارد که به چه شکل بتواند اتلاف فضا در طراحی آشپزخانه ی مدرن را به حداقل برساند .

در صورتی که فضای آشپزخانه ی شما کوچک باشد برای اینکه از هدر رفتن فضا و کوچک تر به نظر رسیدن آشپزخانه ی خود جلوگیری کنید باید به جای استفاده از کابینت هایی که دارای طول بیشتر و عرض کمتری می باشند از کابینت هایی که دارای طول کمتر و عرض بیشتری می باشند در آشپزخانه ی خود استفاده کنید .

توجه داشته باشید که برای جلوگیری از هدر رفتن فضا در آشپزخانه ی خود حتی باید از فضای خالی بالای یخچال خود نیز استفاده کنید به گونه ای که در بالای یخچال خود یک کابینت با قفسه بندی خاص قرار دهید تا بتوانید وسایل بزرگ خود را مانند قابلمه ی بزرگ و ماهیتابه ی بزرگ را در آن بگذارید . توجه داشته باشید که کابینت بالای یخچال شما برعکس سایر کابینت هایی که در آشپزخانه ی خود با طول کمتر و عرض بیشتر استفاده می کنید باید دارای طول بیشتر و عرض کمتر باشد که وسایل بزرگ شما به راحتی در آن جای بگیرد و از این نظر با کمبود کابینت رو به رو نشوید .

همانطور که اشاره کردیم در بالای یخچال خود باید از کابینتی با قفسه بندی خاص استفاده کنید نه یک کابینت معمولی . تاکید زیاد ما بر روی این مسئله به دلیل می باشد که کابینت هایی که دارای قفسه بندی خاص نباشند فضای کمتری برای قرار دادن وسایل خواهند داشت و در صورت استفاده از چنین کابینت هایی مطمعنا با کمبود فضا برای جای دادن وسایلتان رو به رو خواهید شد از این رو حتما باید از کابینت هایی با قفسه بندی خاص استفاده کنید تا بتوانید وسایل بزرگ آشپزخانه ی خود را در آن قرار دهید .

 

 

 

سازه های lsf | طراحی آشپزخانه ویلا,طراحی آشپزخانه,ویلا سازه

درباره ما:

Top