این اشتباهات را در طراحی آشپزخانه ی ویلا ی خود مرتکب نشوید ( بخش دوم )

این اشتباهات را در طراحی آشپزخانه ی ویلا ی خود مرتکب نشوید ( بخش دوم )

در بخش اول از این مقاله به دو عامل اصلی فضا و ترکیب در طراحی دکوراسیون و چیدمان وسایل در آشپزخانه ی ویلا پرداختیم و شما را با راهکارهایی برای استفاده ی هرچه بهتر از فضای آشپزخانه جهت جلوگیری از به هدر رفتن فضا در آشپزخانه آشنا کردیم تا به خوبی بتوانید بین دو عامل فضا و ترکیب تعادل برقرار کنید و آشپزخانه ای زیبا ، مدرن و جاداری داشته باشید . در ادامه ی این مقاله نیز شما را با چندین اشتباه دیگر در طراحی آشپزخانه و چیدمان وسایل در آن آشنا خواهیم کرد و به شما راهکارهایی را ارائه خواهیم داد تا شما چنین اشتباهاتی را انجام ندهید .

چسباندن عکس های یادگاری ، نقاشی کودکان و ... بر روی در یخچال

احتمالا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که وقتی به خانه ی یکی از دوستان و یا اقئام خود رفته اید با این صحنه رو به رو شده اید که خانم خانه عکس های یادگاری ، نقاشی های بچه ها ، آدرس و شماره پیتزا فروشی و آژانس را بر روی در یخچال چسبانده است . شاید با خود فکر کنید که جالب و شما هم بخواهید که وقتی به خانه ی خود بازگشتید همین کار را انجام دهید. اما پیشنهاد ما به شما این است که این کارها را کنار بگذارید چرا که نه تنها دیدن هر روز یادگاری ها و نقاشی های بچه ها بر روی در یخچال برای شما تکراری می شود و در روحیه ی شما تاثیری نخواهد شد ، حال آشپزخانه ی شما را نیز بد می کند به خصوص اگر دارای یک آشپزخانه با طراحی مدرن و کاملا لاکچری باشید و بخواهید چنین حرکتی بکنید و یا آدرس و شماره تلفن پیتزا فروشی و آژانس را بر روی در یخچال بچسبانید . بهتر است عکس های یادگاری و نقاشی های کودکانتان را به آلبوم عکس های خود انتقال دهید و آدرس و شماره تلفن پیتزا فروشی و آژانس را نیز به دفترچه تلفن خود انتقال دهید .

پوشاندن همه ی فضای آشپزخانه با کابینت های سرتاسری

امروزه طراحان و معماران در طراحی مدرن آشپزخانه ترجیح می دهند کل فضای آشپزخانه را با کابینت های سرتاسری نپوشانند چرا که قصد دارند کاری کنند که خانم خانه تمامی ظروف خود را به ویژه ظروفی که دارای زیبایی منحصر به فردی هستند مانند ظروف سرامیکی را در کابینت های خود نچیند بلکه برخی از ظروف خود را که هم از زیبایی چشم گیری برخوردار می باشند و هم دائما مورد استفاده قرار می گیرند را در دید قرار دهند تا این ظروف زیبا در کنار کابینت های شیک مکملی برای زیباترین چیدمان دکوراسیون در آشپزخانه شوند . ما هم استفاده از چنین تکنیکی را در طراحی آشپزخانه و چنین چیدمانی را به شما پیشنهاد می کنیم . البته اگر در حال حاضر هنوز آشپزخانه ی خود را طراحی نکردید و یا قصد دارید سبک طراحی آن را به سبک طراحی مدرن تغییر دهید به شما پیشنهاد میکنیم سرتاسر آشپزخانه ی خود را کابینت نکنید و برخی از ظروف سرامیکی زیبای خود را در دید قرار دهید . با این کار باعث می شوید میهمانان شما علاوه بر اینکه به طراحی مدرن و زیبای آشپزخانه ی شما می نگرند نظرشان به ظروف زیبایی که آن ها را خارج از کابینت ها قرار داده اید جذب شود .

رعایت نکردن قانون مثلث طلایی در طراحی آشپزخانه

طراحان دکوراسیون داخلی در دوران تحصیل خود قاعده ای را آموزش دیده اند که اعمال این قاعده و قانون در طراحی آشپزخانه کاربرد دارد که نام آن قانون مثلث طلایی می باشد . برخی از طراحان از این قانون در طراحی آشپزخانه استفاده نمی کنند و دلیل آن ها این است که به دلیل کوچک بودن فضای اختصاص داده شده به آشپزخانه نمی توانیم از قانون مثلث طلایی استفاده کنیم اما برخی دیگر از طراحان دکوراسیون داخلی چه در فضای کوچک و چه در فضای بزرگی که به آشپزخانه اختصاص داده شده باشد این قانون را پیاده سازی می کنند . بنابراین به طراح دکوراسیونی که برای طراحی دکوراسیون داخلی ویلای خود به ویژه آشپزخانه انتخاب می کنید توجه داشته باشید و سعی کنید قبل از اینکه سفارش کار خود را به او بدهید حتما نمونه کارهای او را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا از قانون مثلث طلایی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ها استفاده کرده است یا خیر .

اما قانون مثلث طلایی چیست ؟ همانطور که می دانید مثلث دارای سه راس می باشد ، طراح دکوراسیون داخلی با دیدن آشپزخانه ی شما یک مثلث فرضی را در ذهن خود ترسیم می کند که در یک راس آن یخچال و در دو راس دیگر آن اجاق گاز و سینک ظرفشویی قرار می گیرد . یکی دیگر از تکنیک های قانون مثلث طلایی این است که طراحان با استفاده از این قانون آشپزخانه ی شما را به گونه ای طراحی می کنند که امکان قرار دادن وسیله ای اضافی به غیر از وسایل مورد نیاز و ضروری در آشپزخانه وجود نداشته باشد . دلیل این کار این است که خانم خانه نتواند وسایل اضافی که به آشپزخانه ربطی ندارند را در آشپزخانه قرار دهد و چهره ی زیبای آن را برهم بزند .

امروزه آشپزخانه های مدرن در شکل های مختلف مانند شکل L ، U ، جزیره ای و ... طراحی می شوند اما در هر شکلی هم که طراحی شوند باید قانون مثلث طلایی در آن ها رعایت شود . توجه داشته باشید که فاصله ی سه راس مثلث با یکدیگر که در هر یک از راس های آن اجاق گاز ، یخچال و سینک ظرف شویی قرار می گیرد نباید کمتر از 3 سانتی متر و بیشتر از 7 متر و نیم باشد .

 

 

سازه های lsf | ساخت ویلا, ویلا سازه lst, سوله, ساخت سوله, پوشش سقف, ویلای پیچ و مهره ای, اسکلت پیچ و مهره ای, ویلا سازه ال اس اف ۴ طبقه ای, ویلاسازی, ساختمان ضد زلزله, ویلای ضد زلزله, ساخت کارخانجات

درباره ما:

Top