سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا انواع سنگ‌فرش

بررسی انواع سنگ‌فرش‌ جهت محوطه‌سازی ویلا ویژه

همانطور که می‌دانید یک ویلا از بخش‌های متعددی تشکیل می‌شود و هر بخش آن دارای زیبایی و کارایی منحصربه‌فرد خود می‌باشد اما یکی از مهم‌ترین بخش‌های ویلا که در درجه اول مورد مشاهده قرار می‌گیرد و زیبایی آن می‌تواند نمای ویلا را به چشم‌انداز منحصربه‌فردی تبدیل کند، محوطه ویلا است. همانطور که می‌دانید قبل از اینکه شخصی وارد ویلا شود و دکوراسیون داخلی آن را ببیند باید از داخل محوطه ویلا رد شود سپس به درب ورودی برسد بنابراین اولین بخشی که توسط دیگران دیده می‌شود و می‌تواند تاثیر چشم‌گیری بر زیبایی ویلا داشته باشد محوطه آن است. همانطور که در مقالات پیشین اشاره کردیم، معیارهای زیادی موجب ساخت محوطه زیبایی برای ویلا می‌شود اما یکی از مهم‌ترین معیارها سنگ‌فرش است. سنگ‌فرش نسبت به سایر اقلام که برای پوشاندن کف محوطه ویلا مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند چمن و آسفالت دارای جلوه خاص‌تری است و علاوه‌بر این در زیبایی محوطه ویلا بسیار تاثیرگذار می‌باشد. سنگ‌فرش دارای انواع متعددی است که هر کدام به نوعی موجب زیبایی محوطه ویلا می‌شوند که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک از آن‌ها می‌پردازیم تا شما متناسب با سلیقه‌ای که دارید سنگ‌فرش مورد علاقه خود را انتخاب کنید و از آن در محوطه‌سازی ویلای خود استفاده کنید.

سنگ‌فرش بتنی

مطمعنا استفاده از سنگ‌فرش برای محوطه‌سازی ویلا نسبت به چمن و آسفالت هزینه‌برتر است اما متناسب با نوع سنگ‌فرش هزینه آن افزایش و یا کاهش پیدا می‌کند. یکی از انواع سنگ‌فرش که نسبت به سایر سنگ‌فرش‌ها کاملا مقرون‌به‌صرفه می‌باشد و می‌توانید از آن در محوطه‌سازی ویلای خود استفاده کنید، سنگ‌فرش بتنی است. سنگ‌فرش بتنی دارای مزیت‌های خاص خودش است برای مثال مقرون‌به‌صرفه است، نصب و نگهداری آن نیز نسبت به سایر سنگ‌فرش‌ها آسان‌تر است. اما اگر بخواهیم آن را از نظر ظاهر با سایر سنگ‌فرش‌ها مقایسه کنیم باید بگوییم که نسبت به انواع دیگر سنگ‌فرش که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد آنچنان زیبا نیست و دارای طرح خاصی نمی‌باشد البته شما می‌توانید پس از نصب آن بر روی آن متناسب با سلیقه‌ای که دارید الگو و طرحی ایجاد کنید تا خیلی معمولی و بی‌روح نباشد. نوعی از سنگ‌فرش‌های بتنی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد سنگ‌فرش بتنی پیش‌ساخته است. درواقع سنگ‌فرش بتنی پیش ساخته نوعی سنگ‌فرش مدولار است که در انواع الگو، اندازه و بافت موجود می‌باشند. یکی از مزایای سنگ‌فرش‌های بتنی پیش‌ساخته این است که کاملا نفوذ‌پذیر می‌باشند به این شکل که آب را به خود جذب می‌کنند و از روان شدن آب بر روی سطح زمین جلوگیری می‌کنند.

اگر تمایل دارید برای محوطه‌سازی ویلای خود از سنگ‌فرش استفاده کنید درصورتی که نمی‌خواهید خیلی هزینه‌بر باشد بهترین انتخاب برای شما استفاده از سنگ‌فرش بتنی پیش‌ساخته است که هم مقرون‌به‌صرفه می‌باشد و هم در الگو و طرح‌های مختلف در بازار موجود می‌باشد.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

سنگ‌فرش آجری

جالب است بدانید که اولین تولید صنعتی بشر، آجر بوده است. آجر به خوبی می‌تواند با سایر اجزایی که در محوطه ویلا مورد استفاده قرار گرفته است هماهنگ شود و از نظر زیبایی به محوطه ویلای شما روح ببخشد. براساس تنوعی که در مواد اولیه آجر وجود دارد این سازه صنعتی دارای انواع متعددی می‌باشد. یکی از انواع آجرها، آجرهای رسی هستند که می‌توان گفت نسبت به سایر انواع آجرها بیشترین قدمت را دارند.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

سنگ‌فرش سنگریزه‌ای

درواقع سنگ‌فرش سنگریزه‌ای نوعی سنگ متلاشی شده است، بهترین و مناسب‌ترین محلی که می‌توانید از این نوع سنگ‌فرش استفاده کنید، محلی است که ناهموار می‌باشد و شما با استفاده از سنگ‌فرش سنگریزه‌ای می‌توانید آن محل را هموار کنید.

اگر تمایل دارید از این نوع سنگ‌فرش در محوطه ویلای خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌دهیم در کنار آن از کوبیک‌های سنگ‌فرش از جنس گرانیت استفاده کنید تا سنگ‌فرش سنگریزه‌ای در کنار کوبیک گرانیتی ظاهری کاملا زیبا و مدرن را در محوطه ویلای شما ایجاد کنند.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

سنگ‌فرش با استفاده از سنگ آهکی

سنگ آهک در رنگ‌های سفید، کرم مایل به سفید و همچنین سفید مایل به خاکستری وجود دارد. مناسب‌ترین مناطقی که بهتر است برای محوطه‌سازی ویلای خود از رنگ روشن این نوع سنگ‌فرش استفاده کنند، مناطقی هستند که دارای اقلیم گرم می‌باشد چراکه گرما را منعکس می‌کنند. رنگ روشن سنگ‌ آهکی یک روشنایی مطلوبی را در فضای محوطه ویلا ایجاد می‌کند. علاوه‌بر این سنگ‌فرش با استفاده از سنگ آهکی ظاهری زیبا و مدرن به ویلای شما می‌دهد بنابراین اگر شما تمایل دارید از این نوع سنگ‌فرش برای ساخت محوطه ویلای خود استفاده کنید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از رنگ سفید و یا کرم مایل به سفید آن استفاده کنید تا محوطه ویلای شما روشن‌تر و شیک‌تر به نظر برسد. البته انتخاب رنگ این نوع سنگ‌فرش کاملا سلیقه‌ای و به انتخاب شما بستگی دارد.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

سنگ‌فرش با استفاده از تراورتن

اگر به دنبال نوعی سنگ‌فرش هستید که دارای استحکام بیشتری نسبت به سنگ آهکی باشد به شما پیشنهاد می‌کنیم از سنگ‌فرش تراورتن استفاده کنید، چراکه این نوع سنگ‌فرش نسبت به سنگ‌فرش آهکی دارای مقاومت و استحکام بیشتری است. بیشترین استفاده از این نوع سنگ‌فرش در اطراف استخرها می‌باشد. همانطور که اشاره کردیم این نوع سنگ‌فرش دارای مقاومت بالایی است از این‌رو نگهداری از آن کار آسانی است. سنگ تراورتن به‌گونه‌ای طراحی و ساخته شده است که در سطح آن سوراخ‌های بسیاری ریزی قرار دارد که این سوراخ‌ها از لیز خوردن افراد زمانی که سطح آن‌ها خیس باشد جلوگیری می‌کنند از این‌رو است که بیشتر از این نوع سنگ‌فرش در اطراف استخر استفاده می‌کنند.

از مزایای بی‌شماری که سنگ تراورتن دارد می‌توان به سطح سرد آن اشاره کرد که موجب می‌شود از این نوع سنگ در پاسیو‌ها و اطراف استخرها در اقلیم گرم استفاده کرد. همانطور که اشاره کردیم در سطح این سنگ منافذ ریز بسیاری وجود دارد که مانع از لغزش افراد بر روی آن می‌شود. ظاهر سنگ تراورتن به‌گونه‌ای می‌باشد محوطه‌ای لوکس و مدرن را برای شما به وجود می‌آورد. یکی دیگر از ویژگی‌ها و مزایای سنگ تراورتن این است که به هیچ‌وجه رنگ آن محو نمی‌شود.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

سنگ‌فرش با استفاده از سنگ لوح

مهم‌ترین ویژگی سنگ لوح که می‌تواند توجه شما را به خودش جلب کند این است که دارای تنوع رنگی بالایی می‌باشد به‌گونه‌ای که تنوع رنگی آن از رنگ زغالی آغاز می‌شود و تا رنگ سبز یشمی ادامه دارد. از آن‌جایی که این نوع سنگ‌فرش نیز دارای استحکام و مقاومت بالایی است در سردترین منابع دوام می‌آید. سنگ لوح دارای طرح منحصربه‌فرد و فوق‌العاده زیبایی می‌باشد به‌گونه‌ای که در امتداد خطوط درزش نوعی شکستگی وجود دارد. با انتخاب این نوع سنگ‌فرش ظاهر زیبا و خاصی را به محوطه ویلای خود بدهید.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

سنگ‌فرش با استفاده از موزائیک فرش

همانطور که می‌دانید این نوع سنگ‌فرش قدمت زیادی دارد و در انوع سایزها، طرح‌ها و اندازه‌های گوناگون طراحی و تولید می‌گردد که برای همه مکان‌ها مناسب می‌باشد البته از این نوع سنگ‌فرش بیشتر در محوطه‌های خارجی ساختمان استفاده می‌شود. پس از اینکه از این نوع سنگ‌فرش استفاده کردند درزهای آن را با دوغاب رقیق سیمان پر می‌کنند.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

سنگ‌فرش با واش‌بتن

این نوع سنگ‌فرش نیز مانند سنگ‌فرش بتنی دارای قیمت مناسبی است و نسبت به سایر انواع سنگ‌فرش ارزان‌تر می‌باشد. نام دیگر این نوع سنگ‌فرش، موزاییک شسته است. اجزای تولید‌کننده سنگ‌فرش واش‌بتن شامل: سیمان، ماسه، سنگ های معدنی، چسب بتن و مواد روان کننده بتن می‌باشد. سنگ‌فرش واش‌بتن در رنگ‌های متنوعی طراحی و تولید می‌گردد. از مزایای این نوع سنگ‌فرش می‌توان به مقاومت و استحکام بالای هم در سرما و هم در گرما اشاره کرد. بیشتر از این نوع سنگ‌فرش در معابر شهری و پارک‌ها استفاده می‌شود که دلیلش اصطکاک بالای آن است. این سنگ‌فرش در ابعاد و اندازه‌های متعددی طراحی و تولید می‌گردد که سطح رویی آن به شکل برجسته است البته یکنواختی آن به صورت کامل حفظ شده است. همانطور که اشاره کردیم این نوع سنگ‌فرش‌ها دارای رنگ‌بندی متنوعی هستند که انتخاب هر یک از رنگ‌های آن‌ها امری کاملا سلیقه‌ای است اما پیشنهاد ما به شما این است که از سنگ‌فرش واش‌بتن با زمینه تیره در مکان‌های پرتردد استفاده کنید و از این نوع سنگ‌فرش با زمینه روشن در داخل ویلا استفاده کنید.

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

استفاده از چوب و سنگ طبیعی در کنار سنگریزه به عنوان سنگ‌فرش

سنگ‌ریزه نسبت به سایر سنگ‌فرش‌هایی که در این مقاله به معرفی آن‌ها پرداختیم و ویژگی‌ها و خصوصیات هر کدام را مورد بررسی قرار دادیم داران وزن سبک‌تری می‌باشد. همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم شما می‌توانید از سنگریزه به تنهایی برای پوشش کف محوطه ویلای خود استفاده کنید و با راه رفتن بر روی آن به احساس خوبی دست پیدا کنید. اما اکنون یک پیشنهاد ویژه برای شما داریم که در صورت استقبال از این پیشنهاد می‌توانید محوطه ویلای خود را به زیباترین شکل ممکن درآورید. پیشنهاد ما این است که از سه عنصر چوب، سنگ طبیعی و همچنین سنگریزه در کنار یکدیگر استفاده کنید و آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید اما چگونه؟ به‌گونه‌ای که از چوب قرمز در لبه پله‌ها استفاده کنید و از سنگ طبیعی نیز در حاشیه‌ها استفاده کنید و درنهایت در وسط مسیر عبوری که ایجاد کرده‌اید از سنگریزه استفاده کنید شما با این کار می‌توانید یک مسیر عبوری کاملا طبیعی و زیبا و مدرن را ایجاد کنید که تاثیر چشم‌گیری در زیبایی محوطه ویلای شما داشته باشد. حتی می‌توانید در مسیر عبوری که ایجاد کرده‌اید به جای استفاده از سنگریزه، از قلوه سنگ‌های کوچک استفاده کنید تا مسیر رودخانه را برای افرادی که وارد ویلای شما می‌شوند تداعی کرده باشید.

 

سازه های lsf | محوطه سازی ویلا,محوطه سازی,انواع سنگ‌فرش,انواع سنگ‌فرش برای محوطه سازی ویلا

درباره ما:

Top