سازه های lsf | محوطه ویلا,محوطه‌ سازی ویلا,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا,محوطه سازی محوطه‌سازی ویلا

تکنیک‌هایی برای ساخت محوطه‌ای زیبا در ویلا (بخش اول) ویژه

همانطور که می‌دانید یک ویلا دارای بخش‌های متعددی است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن، محوطه است. اما چرا محوطه ویلا نسبت به سایر بخش‌های آن از اهمیت بالایی برخوردار است؟ به این‌ دلیل که اولین چیزی که در معرض دید افرادی که وارد ویلا می‌شوند قرار می‌گیرد، محوطه آن می‌باشد. از این‌رو محوطه‌سازی در ویلا مسئله‌ای بسیار حائز اهمیت است که معمولا زمان زیادی را به آن اختصاص می‌دهند. درصورتی که محوطه‌سازی ویلا به مناسب‌ترین و بهترین شکلی که می‌تواند انجام شود، شما هم دارای ویلایی هستید که محوطه آن کاملا چشم‌گیر است و زیبایی خاصی دارد و هم اینکه هنگام وقت گذراندن در آن بیشتر احساس شادی و آرامش خواهید کرد. اما چه‌ کاری می‌توان انجام داد تا محوطه ویلا زیباتر به چشم بیاید و نسبت به سایر ویلا‌ها دارای چهره منحصربه‌فردتری باشد؟ در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با تکنیک‌هایی آشنا کنیم که در صورت اجرای این تکنیک‌ها، صاحب یک محوطه کاملا زیبا و بی‌نظیر در ویلای خود خواهید شد، از این‌رو اگر شما هم می‌خواهید امر محوطه‌سازی ویلایتان به زیباترین و بهترین شکل مورد انجام قرار بگیرد ادامه این مطلب را دنبال کنید.

محوطه ویلای خود را سنگ‌فرش کنید

زمانی که از سنگ‌فرش برای پوشش کف محوطه ویلای خود استفاده می‌کنید نه‌تنها موجب زیباتر و چشم‌گیرتر شدن محوطه ویلای خود می‌شوید بلکه از سایر مزایای سنگ‌فرش در محوطه ویلای خود بهره می‌برید. شاید برایتان سوال باشد که سنگ‌فرش چه مزایای می‌تواند داشته باشد؟ سنگ‌فرش از ورود آلودگی به داخل ویلای شما جلوگیری می‌کند و موجب می‌گردد نظافت محوطه ویلا برای شما آسان‌تر شود. علاوه‌بر این سنگ‌فرش می‌تواند استحکام و مقاومت بیشتری را نسبت به سایر سازه‌ها برای محوطه‌سازی مانند آسفالت و یا شن داشته باشد چراکه دارای عمر و دوام بیشتری می‌باشد درصورتی که آسفالت پس از مدتی دچار آسیب‌دیدگی خواهد شد و نیاز به ترمیم خواهد داشت. سنگ‌فرش‌ها در انواع متعددی موجود می‌باشند، برای مثال می‌توان به سنگ‌فرش‌های بتنی، بتنی پیش‌ساخته، آجری، سنگ‌ریزه، سنگ‌ آهک، تراورتن، سنگ لوح، موزائیک فرش و واش بتن اشاره کرد. البته هر یک از این سنگ‌فرش‌ها دارای مزایای می‌باشند که استفاده از هر یک از آن‌ها امری کاملا سلیقه‌ای است.

سازه های lsf | محوطه ویلا,محوطه‌ سازی ویلا,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا,محوطه سازی

از چمن‌کاری در محوطه ویلای خود استفاده کنید

درصورتی که هیچ از انواع‌سنگ‌فرش‌ها را به هر دلیلی دوست ندارید که تنها 1 درصد احتمال چنین مسئله‌ای وجود دارد به شما پیشنهاد می‌کنیم به‌جای استفاده از سنگ‌فرش در محوطه ویلای خود از چمن‌کاری استفاده کنید. درواقع همانطور که می‌دانید چمن دارای دو نوع مختلف می‌باشد که این دو نوع شامل: چمن مصنوعی و چمن طبیعی می‌باشند شما می‌توانید متناسب با سلیقه‌ای که دارید از چمن طبیعی و یا از چمن مصنوعی استفاده کنید. البته چمن مصنوعی مزایای خودش را دارد به‌گونه‌ای که دیگر نیازی به آبیاری ندارد و همچنین نسبت به چمن طبیعی به مراقبت و نگهداری کمتری نیاز دارد.

سازه های lsf | محوطه ویلا,محوطه‌ سازی ویلا,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا,محوطه سازی

از درخت و گل‌های تزئینی مناسب برای محوطه‌سازی ویلا استفاده کنید

حس و حال و آرامشی که در ویلا وجود دارد و موجب عوض شدن روحیه افراد می‌گردد در محوطه سرسبز آن است. بنابراین برا اینکه بتوانید محوطه‌ای داشته باشید که با قرار گرفتن در آن آرامش کسب کنید و در کل حس و حالتان عوض شد بهتر است از درخت‌ها و گل‌های تزئینی مناسبی در محوطه ویلای خود بهره ببرید. البته در عین حال که از درخت‌ها و گل‌های تزئینی در محوطه ویلای خود استفاده می‌کنید بهتر است حد تعادل را رعایت کنید تا محوطه ویلای شما بیش از اندازه شلوغ نشود تا خیلی زود از فضای اطرافتان خسته شوید.

سازه های lsf | محوطه ویلا,محوطه‌ سازی ویلا,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا,محوطه سازی

با استفاده از استخر در محوطه ویلا، ویلای خود را لوکس کنید

طراحی و ساخت یک استخر بزرگ در محوطه ویلا، حس و حال دیگری به محوطه ویلای شما می‌دهد به خصوص که می‌توانید در فصول گرم از آن استفاده کنید و لذت ببرید. اما توجه داشته باشید که طراحی و ساخت یک استخر کوچک در محوطه ویلای شما نمی‌تواند جلوه لوکسی به آن بدهد از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر دارای فضای کافی در محوطه ویلای خود هستید یک استخر بزرگ در آن بسازید.

سازه های lsf | محوطه ویلا,محوطه‌ سازی ویلا,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا,محوطه سازی

آبنماهای فانتزی روشی دیگر برای ایجاد محوطه‌ای زیبا

معمولا برای طراحی و ساخت محوطه‌ای که منحصربه‌فرد باشد می‌توان از آبنماهای فانتزی در وسط محوطه ویلا استفاده کرد، آبنماها می‌توانند نقش موثری در ایجاد آرامش بیشتر برای شما باشند چراکه بوی نم را با خود به همراه دارند حتی در شب نیز می‌توان از نورپردازی برای آبنماها استفاده کرد تا چهره ویلای شما را زیباتر و چشم‌نوازتر جلوه دهند. از این‌رو با استفاده از آبنما در محوطه ویلای خود و همراه ساختن آن با یک نورپردازی حرفه‌ای در شب حس دیگری را به ویلای خود بدهید.

 سازه های lsf | محوطه ویلا,محوطه‌ سازی ویلا,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا,محوطه سازی

 

سازه های lsf | محوطه ویلا,محوطه‌ سازی ویلا,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا,محوطه سازی

درباره ما:

Top