سازه های lsf | محوطه سازی در ویلا,محوطه ویلا,محوطه سازی,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا محوطه‌سازی ویلا

تکنیک‌هایی برای ساخت محوطه‌ای زیبا در ویلا (بخش دوم) ویژه

در بخش اول این مقاله به بررسی تکنیک‌هایی جهت ساخت و اجرای محوطه‌ای زیبا در ویلا پرداختیم، که شامل: استفاده از سنگ‌فرش، چمن‌کاری، درخت و گل‌های تزئینی، استخری بزرگ و آبنماهای فانتزی در محوطه ویلا بود. همانطور که اشاره کردیم، استفاده از سنگ‌فرش نسبت به سایر کف‌پوش‌ها در محوطه‌سازی ویلا دارای مزایای بیشتری است چراکه هم سنگ‌فرش دارای مقاومت بیشتری است و هم دارای انواع متعددی می‌باشد که می‌توان هر یک از آن‌ها را برای محوطه‌سازی ویلا مورد استفاده قرار داد. علاوه‌بر این به این مسئله اشاره کردیم که می‌توانید به‌جای استفاده از سنگ‌فرش از چمن‌کاری در محوطه ویلای خود استفاده کنید اما بهتر است از چمن مصنوعی استفاده کنید چراکه نسبت به چمن طبیعی به مراقبت کمتری نیاز دارد و نیازی به آبیاری ندارد از این‌رو در مصرف آب به طور ویژه‌ای صرفه‌جویی می‌شود و درنهایت اشاره کردیم که حتما از گل‌های زینتی و درختان تا حد تعادل و همچنین یک استخر بزرگ و آبنماهای فانتزی در محوطه ویلای خود برای زیباسازی هر چه بیشتر آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب نیز به بررسی چند معیار دیگر برای ساخت محوطه‌ای زیبا در ویلا اشاره خواهیم کرد.

با استفاده از گلدان‌های رنگارنگ به محوطه ویلای خود شادابی و نشاط بدهید

درصورتی که در محوطه ویلای خود از فضای کافی برخوردار بودید و تصمیم گرفتید از استخری بزرگ در محوطه ویلای خود استفاده کنید پس از ساخت استخر بهترین ایده برای زیباسازی ویلایتان این است که مانند زمان‌های قدیم که بر روی لبه‌ استخر گلدان‌های گل قرار می‌دادند شما نیز چندین گلدان گل بر روی لبه استخر خود قرار دهید. البته قرار دادن گلدان‌های گل در محوطه ویلا تنها به داشتن استخر وابسته نیست بلکه شما می‌توانید گلدان‌های گل را به شکل دیگری قرار دهید برای مثال آن‌ها را از دیوارهای دور ویلای خود آویزان کنید یا آن‌ها را بر روی لبه پله‌های ورودی به داخل ساختمان قرار دهید.

سازه های lsf | محوطه سازی در ویلا,محوطه ویلا,محوطه سازی,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا

آلاچیق بهترین محل برای گذراندن وقت در محوطه ویلا است

درصورتی که از فضای مناسبی در محوطه ویلای خود برخوردار هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از آلاچیق در محوطه ویلای خود استفاده کنید چراکه آلاچیق مانند آبنما تنها جنبه زیبایی برای محوطه ویلای شما ندارد بلکه خیلی کاربردی است و مطمعنا زمانی پیش می‌آید که بخواهید در خارج از محیط داخلی ویلای خود وقت بگذارنید و یا ناهار و شام خود را در محوطه ویلای خود بخورید اما درصورتی که آلاچیق نداشته باشید انجام چنین کارهای لذت‌بخشی کمی برای شما مشکل خواهد شد بنابراین می‌توان گفت ساخت آلاچیق در محوطه ویلا درصورتی که ویلای شما دارای محوطه بزرگی باشد، امری ضروری است. توجه داشته باشید که پس از ساخت آلاچیق در آن تمامی امکانات لازم را مانند صندلی، میز و همچنین باربیکیو را تعبیه کنید تا بتوانید بهترین لحظات را در کنار خانواده خود در آن سپری کنید.

سازه های lsf | محوطه سازی در ویلا,محوطه ویلا,محوطه سازی,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا

از باربیکیو در محوطه ویلای خود استفاده کنید

ممکن است محوطه ویلای شما آنقدر فضای کافی نداشته باشد که هم بخواهید از آبنما در آن استفاده کنید و هم از آلاچیق، تا در آلاچیق خود یک باربیکو قرار دهید. از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم درصورتی که فضای کافی برای ساخت آلاچیق نداشتید تنها از یک باربیکیو در محوطه ویلای خود استفاده کنید تا حداقل بتوانید در محیط خارج از ویلا، بر روی باربیکیو کباب بزنید و غذاهای مورد علاقه خود را درست کنید. شما می‌توانید هنگام قرار دادن باربیکیو‌ از باربیکیوهای مدرن و مجهز استفاده کنید تا هنگام استفاده از آن لذت ببرید.

سازه های lsf | محوطه سازی در ویلا,محوطه ویلا,محوطه سازی,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا

استفاده از صندلی و مبلمان در محوطه ویلا

می‌توانید برای زیبا‌سازی و مدرن جلوه دادن محوطه ویلای خود دست به کاری بزنید که کمتر کسی در کشور ما برای زیباسازی محوطه ویلای خود انجام می‌دهد. یکی از این‌ کارها برخلاف سنگ‌فرش، چمن‌کاری، درخت، گل‌های تزئینی، آبنما، آلاچیق و باربیکیو که اکثرا در تمامی ویلاها وجود دارد، استفاده از صندلی و مبلمان خاص و شیک در محوطه ویلا می‌باشد که در کمتر ویلایی در کشور ما وجود دارد چراکه استفاده از مبلمان خاص و صندلی‌های شیک تنها در ویلاهای خارج از کشور به شکل زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد از این‌رو شما نیز می‌توانید از مبلمان و صندلی در محوطه ویلای خود برای منحصربه‌فرد ساختن محوطه آن استفاده کنید. البته باید اشاره کنیم که مبلمان و صندلی مانند آلاچیق تنها جنبه زیبایی برای محوطه ویلای شما ندارند بلکه یکی دیگر از موارد پرکاربردی هستند که در کنار زیبایی چشم‌نواز آن‌ها می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و لذت برد برای مثال در روزهای گرم تابستان و حتی شب‌های تابستانی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد حتی میهمانان شما نیز با نشستن بر روی آن‌ها از فضای زیبا، گل‌ها و درختان محوطه ویلای شما لذت خواهند برد.

سازه های lsf | محوطه سازی در ویلا,محوطه ویلا,محوطه سازی,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا

 

 

سازه های lsf | محوطه سازی در ویلا,محوطه ویلا,محوطه سازی,تکنیک‌های محوطه سازی ویلا

درباره ما:

Top