نکاتی در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ( بخش دوم )

نکاتی در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ( بخش دوم )

در بخش اول از این مقاله شما را با چندین نکته در ارتباط با طراحی داخلی دکوراسیون ویلا شامل نصب تابلو در اتاق نشیمن و پذیرایی در ارتفاعی متناسب با میانگین ارتفاع چشم افراد ، خرید پارچه برای دوخت پرده به صورت مستقیم از فروشگاه نه به صورت غیر مستقیم و اینترنتی ، توجه به میزان فضای ویلا و سبک دکوراسیون آن قبل از تصمیم گیری به طراحی و ساخت ویلا و پرهیز از افراط در استفاده از وسایل تزئینی در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا ، آشنا کردیم . در ادامه ی این مقاله نیز شما را با چند مورد دیگر از تکنیک های طراحی دکوراسیون داخلی ویلا آشنا خواهیم کرد .

از رنگ مرغوب برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید

همانطور که می دانید برای رنگ آمیزی یک دیوار رنگ های مختلفی در انواع درجه ها وجود دارد به گونه ای که در کل سه نوع رنگ پلاستیکی ، روغنی و اکرلیک وجود دارد که هر یک از این نوع رنگ ها در درجه های مختلفی دسته بندی می شوند که این درجه ها شامل : درجه های 1 ، 2 و 3 می باشند . هر یک از این سه نوع رنگ پلاستیک ، روغنی و اکرلیک در درجه ی 1 به عنوان مرغوب ترین رنگ شناخته می شوند در صورتی که در درجه ی 3 به عنوان بی کیفیت ترین رنگ شناخته می شوند . از میان سه رنگ پلاستیک ، روغنی و اکرلیک گران ترین رنگ ، رنگ اکرلیک می باشد و پس از آن گران ترین رنگ ، رنگ روغنی می باشد و رنگ پلاستیک از نظر قیمتی پس از رنگ اکرلیک و روغنی قرار دارد بدین معنی که ارزان ترین نوع رنگ رنگ پلاستیک می باشد . با وجود اینکه رنگ اکرلیک در میان رنگ ها گران ترین رنگ می باشد اما در صورتی که از این رنگ برای رنگ آمیزی دیوارهای ویلای خود استفاده کنید امکان تمیز کردن دیوارها بعد از کثیف شدن آن ها وجود ندارد . رنگ پلاستیک نیز با وجود اینکه ارزان ترین رنگ می باشد این امکان را برای شما فراهم نمی کند که با کثیف شدن دیوارهایتان بتوانید آن ها را تمیز کنید بنابراین مناسب ترین و بهترین رنگ ، رنگ روغنی می باشد چرا که این امکان را برای شما فراهم می کند تا اگر دیوارهای شما کثیف شد با یک دستمال نم دار بتوانید آن ها را پاک کنید تا دوباره مثل روز اولشان برق بزنند و درخشان به نظر برسند .

ما به شما پیشنهاد می کنیم که اساس انتخاب رنگ را بر قیمت خیلی گران و یا خیلی ارزان آن نگذارید و فکر نکنید که با خریدن گران ترین رنگ مانند رنگ اکرلیک می توانید رنگ آمیزی دیوارهای خود را به بهترین شکل انجام دهید و دیوارهای شما دیگر به رنگ آمیزی نیازی نخواهد داشت و همچنین با انتخاب رنگ خیلی ارزان می توانید هزینه های رنگ آمیزی دیوارها را کاهش دهید چرا که پس از مدت زمان کوتاهی مجددا دیوارهای شما به رنگ آمیزی نیاز خواهند داشت . بهتر است در هر چیزی حد تعادل را رعایت کنید و به کیفیت و مزایای نوع رنگی که انتخاب می کنید فکر کنید چرا که انتخاب رنگ خیلی گران مانند اکرلیک و یا رنگ خیلی ارزان مانند پلاستیک که هیچ کدام اجازه ی تمیز کردن دیوارها را به شما نمی دهند برای شما سودی نخواهد داشت و پس از مدت زمان کوتاهی مجبورید با کثیف شدن دیوارها مجددا آن ها را رنگ آمیزی کنید ولی با انتخاب رنگ روغنی که نه مانند رنگ اکرلیک آنقدر گران است و نه مانند رنگ پلاستیک آنقدر ارزان است می توانید هر زمان که خواستید دیوارها را دستمال بکشید تا نیازی به رنگ آمیزی مجدد تا 20 سال دیگر نداشته باشند . در خصوص انتخاب درجه ی رنگ روغنی نیز به شما پیشنهاد می کنیم از رنگ روغنی درجه 1 استفاده کنید .

از آینه های بزرگ در طراحی دکوراسیون داخلی ویلای خود استفاده کنید

شاید با خود فکر کنید استفاده از آینه ی بزرگ دیگر از مد افتاده است و بهتر است از آینه های کوچک استفاده کنید در صورتی که اینچنین نیست . چرا که آینه های بزرگ باعث می شوند فضای ویلای شما بیشتر از آنچه که هست بزرگتر نشان داده شود. از این رو ما به شما پیشنها می کنیم که از آینه های بزرگ در دیوار اتاق خواب خود استفاده کنید .

کمیت را به کیفیت ترجیح ندهید

فکر نکنید که با خریدن وسایل زیاد بی کیفیت و ارزان قیمت باید فضای داخلی ویلای خود به خصوص اتاق نشیمن و پذیرایی را پر کنید تا هر چه بیشتر به چشم بیاید . اگر وسایل و مبلمانی که برای اتاق نشیمن و پذیرایی خود استفاده می کنید کم باشند اما با کیفیت نیازی نیست که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به دلیل کهنه شدن زودشان آن ها را عوض کنید در عوض می توانید هر چند سال یکبار ویلای خود را با وسایل با کیفیت پر کنید تا کم کم پس از چندین سال دکوراسیون داخلی ویلای شما پر از وسایل با کیفیتی باشد که حداقل 10 الی 15 سال می توانید بدون هیچ تعویضی از آن ها استفاده کنید .

 

سازه های lsf | ساخت ویلا, ویلا سازه lst, سوله, ساخت سوله, پوشش سقف, ویلای پیچ و مهره ای, اسکلت پیچ و مهره ای, ویلا سازه ال اس اف ۴ طبقه ای, ویلاسازی, ساختمان ضد زلزله, ویلای ضد زلزله, ساخت کارخانجات

درباره ما:

Top